23-02-2016, 00:00:00

Program 500+ dla około 50 tys. poznańskich rodzin

Około 50 tys. rodzin w naszym mieście ma 2 dzieci w wieku poniżej 18 lat i będzie mogło skorzystać od 1 kwietnZnalezione obrazy dla zapytania rodzeństwoia z programu 500+.

Ile dokładnie rodzin skorzysta z programu zależy ilu rodziców zgłosi swoje rodziny i zdecyduje się korzystać z tego programu.

Dotyczy to również rodzin biedniejszych z jednym dzieckiem, gdzie na osobę dochód nie przekracza 800 zł miesięcznie brutto i wychowujących dzieci niepełnosprawne o dochodzie nie wyższym niż 1200 zł brutto na osobę.

Urząd Miasta Poznania zapewnia, że jest już przygotowany do programu, który będzie musiał realizować do ukończenia 18 roku życia dla każdego dziecka nim objętego program będzie obsługiwany przez 55 osób, które będą miały stałe zatrudnienie.

To, jaką kwotę otrzyma Poznański Urząd z Warszawy na to zadanie, zależy o tego ile osób się zgłosi.

W naszym mieście około 90 tys. rodzin ma przynajmniej jedno dziecko, a szacuje się że 45 - 55 tys. rodzin może być objętych tym programem.

W Poznaniu będzie można składać wnioski na formularzach, które będą dostępne od 1 kwietnia w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych oraz na jego stronie internetowej, a także w siedzibach Urzędu Miasta przy ul. Libelta, Gronowej oraz w siedzibie wydziału działalności gospodarczej przy ul. 28 Czerwca. Wnioski będą przyjmowane przez 3 m-ce, od 1 kwietnia do 30 czerwca.

Dla mieszkańców okolicy Zawady, miasto chce wynająć pomieszczenia przy ul. Podwale, przy pętli na Zawadach, niedaleko przystanku tramwajowego.

Wnioski będą mogły składać przez internet osoby z zarejestrowanym tzw. podpisem elektronicznym , można też będzie skorzystać z platformy ePUAP (trzeba być wcześniej zarejestrowanym).

Wnioski do programu "Rodzina 500 plus" trzeba będzie składać raz do roku.

<< Wróć

Wyszukaj

Szukana fraza:

Zakres wyszukiwania:

X